Реванш по-валенсійськи

01/02/2014

Валенсія
У матчі 22-го туру чемпіонату Іспанії «Барселона» на своєму полі сенсаційно програла «Валенсії», яка взяла реванш з тим же рахунком за домашню поразку у першому колі.

В одному з центральних матчів 22-го туру «Барселона» на знаменитому стадіоні «Камп Ноу» брала колись грізну «Валенсію», що розташовувалася на 10-ій позиції в турнірній таблиці Примери з 25-ма набраними очками.

У зустрічі цих команд у першому колі на «Местальї» сильнішими виявилися каталонці, які перемогли з рахунком 3:2. Цікаво, що всі м'ячі в тому результативному поєдинку були забиті ще в першій половині гри.

Зокрема, спочатку Ліонель Мессі за півгодини ігрового часу (у проміжку з 11-ї по 41-ю хвилину) оформив хет-трик. А нині вже отзаявленный португальський форвард валенсійців Елдер Поштіга відповів на це власним дублем у самій кінцівці тайму.

Синьо-гранатові не програвали вже протягом шести матчів поспіль (чотири вікторії і дві нічиї) з тих пір, як 2 грудня минулого року зазнали своєї єдиної поразки у сезоні від «Атлетіка» Більбао (0:1). А ось «Валенсія» не перемагала вже три тури поспіль (програш і дві нічиї).

Ця ж гра очікувано почалася з постійних атак господарів. І за традицією, вони регулярно таїли в собі небезпеку воротам бразильця Дієго Алвеса.

І вже на сьомій хвилині з лівого флангу потужно приклався Мессі, а м'яч після цього знайшов на дальній штанзі Алексіса Санчеса, який обробив снаряд і з гострого кута запустив його під поперечину.

У дебюті матчу саме аргентинський чарівник виглядав на полі активніше за всіх, незважаючи на щільну опіку з боку суперників. Однак на 12-й хвилині звернув на себе увагу алжирський півзахисник Софія Фегулі, прицільний і сильний удар якого з дальньої дистанції Віктору Вальдесу довелося парирувати вже в падінні.

Незабаром з лінії штрафного трохи вище поперечини вдарив Серхіо Бускетс. А слідом (на 21-й хвилині) Дієго Алвес відбив удар впритул від Педро Родрігеса, а потім перевів м'яч на кутовий після чергової перевірки на пильність у виконанні Ліонеля, бив у ближній кут з лівого флангу.

Барселона - Валенсія - кращі моменти матчу (ВІДЕО)

«Барса» після закінчення півгодини гри вже шість разів отримувала право на подачу або розіграш корнерів, що також було чревате новими «пробоїнами» для валенсійців, що потрапили в справжню окупацію. Розраховувати вони могли лише на рідкісні і безперспективні контрвипади.

Але на 37-й хвилині чудовий шанс гостям зрівняти рахунок надав Вальдес, не влучивши по м'ячу на виході після кутового. На жаль для вболівальників «кажанів», французький захисник «Валенсії» Жеремі Матьє не зміг вразити вже спорожнілі ворота.

У ці миті наступальний порив барселонців трохи спав. Чим не забарилися скористатися їх опоненти, які провели стрімку контратаку на передостанній хвилині тайму. Це Даніель Парехо видряпав м'яч на чужій половині поля, добіг до штрафної, обігрався з Хаві Фуего і без особливого опору послав м'яч у ворота.

А за одну-єдину компенсований арбітром хвилину той же Парехо удостоївся першої в матчі жовту картку за затримку руками Мессі, який знову намагався прорватися в штрафну площу.

До деякого здивування зібралася на трибунах публіки другий тайм розпочався з ще одного голу «Валенсії». На цей раз захисник Антоніо Барраган проскочив по правому флангу, зробив навіс, а м'яч після рикошету дістався аргентинському форварду Пабло Пьятті, який ударом головою зумів перекинути Вальдеса, незважаючи на протиборство з Херардом Піке.

А на 51-й хвилині Мессі бив з лінії штрафного, змусивши кіпера гостей переводити м'яч на кутовий. Тут же Хорді Альба жорстко в'їхав у нападника Франсиско Пако Алькасера і отримав цілком заслужений, але необов'язковий гірчичник.

Ще через пару хвилин Педро Родрігес направив м'яч у руку португальського захисника Рікардо Кошті, коли намагався пробити в дотик в чужій штрафній. Реалізував ж пенальті Ліонель Мессі, який влучив прямісінько в дев'ятку.

На 57-й хвилині Алексіс Санчес знову повинен був виводити господарів вперед, але навіщо-то вирішив зробити ще одну передачу, перебуваючи на лінії воротарського майданчика. Розплата за втрачений момент настала негайно.

Це Фегулі проштовхнув м'яч крізь трьох гравців суперника і прострілив вздовж воріт на Алькасера, якому залишалося лише забити м'яч у сітку - 2:3.

У каталонців перестали виходити осмислені і небезпечні комбінації. До того ж на 78-й хвилині Хорді Альба в найпростішій ситуації в центрі поля зробив грубий підкат під Фегулі, за що був нагороджений повторним попередженням, що спричинило за собою видалення.

Примітно, що валенсійці зовсім не збиралися відходити до своїх воріт, утримуючи здобуту перевагу в рахунку. Швидше навпаки, вони продовжували активно діяти на всіх ділянках поля, всіляко сковуючи творчі дії гравців «Барселони».

До другого тайму було додано чотири хвилини. А Ліонель Мессі, тим часом, втратив практично 100-відсоткову можливість врятувати для своєї команди хоча б нічию. Зокрема, аргентинець не влучив у ворота з правого кута воротарського після того, як зіграв у стінку з Іньєстою, откинувшим йому м'яч п'ятою.

Таким чином, «Барса» зазнала другої поразки в поточному чемпіонаті Іспанії, тим самим дозволивши двом головним своїм переслідувачам - мадридським «Атлетіко» і «Реалу» - у разі їх перемог обійти синьо-гранатових в таблиці, позбавивши їх звичного лідерства.

Ну а «Валенсія» взяла гідний і при цьому дзеркальний реванш за домашню поразку 1 вересня в третьому турі і трохи поправила своє турнірне становище у Примері.