Учені виростили пробіотичні бактерії з магнітними властивостями

30/08/2014

Біфідо- і лактобактерії
Група дослідників з Інституту біотехнології університету Гранади створила новий різновид бактерій, які можна додавати в їжу замість звичайних лактобактерій. Пробіотичні види Lactobacillus fermentum і Bifidobacteria breve були модифіковані таким чином, що на їх зовнішній поверхні опинилися зібрані наночастки з оксимагнетиту. Кожна клітина набула таким чином властивості феромагнетика, яку можна використовувати при кімнатній температурі при МРТ-діагностиці, а також в лікуванні раку органів травлення.
 
Ідея прийшла з природи. У багатьох бактерій існує спеціальна органела - магнетосоми, які містять феромагнітні кристали, і виконують роль компаса, допомагаючи бактерії орієнтуватися в просторі. Такі бактерії володіють вираженими магнітотаксисом. Учені поки не можуть встановити роль і значущість цієї функції в природному середовищі, але досконалість нанокристалів, що виробляються в магнітосомах, змушувало багатьох задуматися про промислове отримання цих матеріалів. На жаль, особливим успіхом подібні спроби не увінчалися.
 
Жозе Мануель Домінгез-Вера (Jose Manuel Dominguez-Vera) і колеги змогли добитися збірки магнітних нанокристалів на поверхні клітин, які легко піддаються культивуванню. Технологія запатентована і проходитиме перевірку в декількох клінічних додатках. Вельми перспективним бачиться лікувальний напрям - видалення пухлин за допомогою магнітної гіпертермії. Живі магніти прямуватимуть до пухлини, прикріплятися до неї, і під дією електромагнітного випромінювання діапазону 100-800 кГц (організму, що не поглинається тканинами) нагріватися до високої температури.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Травень 2020 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Останні новини

Попередні новини